Gminne
inwestycje
Monety
Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Grafika przedstawia pacjenta oraz rehabilitanta
Opublikowane dn. 25-02-2014

Masaż

Masaż to metoda terapeutyczna, która polega na manualnym bądź mechanicznym wykonywaniu różnych technik dotykowych, które oddziaływają na tkanki człowieka tj. skórę, mięśnie, stawy oraz tkanki głębokie.

Masaż limfatyczny ręczny i mechaniczny
Ma na celu usprawnienie krążenia limfy poprzez co zapobiega powstawaniu chorob spowodowanych jej zastojem, służy do likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Ma działanie oczyszczające na cały organizm poprzez usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Grafika przedstawia pacjenta oraz rehabilitanta

Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy, intensywności. Może być: leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Masaż ma działanie przekrwienne, przeciwbólowe, polepsza odżywienie tkanek i regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, przyspiesza przemiane materii, zmniejsza napięcie mięśniowe

Masaż segmentarny
Masaż segmentarny jest metodą terapii neuroodruchowej. Masaż segmentarny jest metodą terapii neuroodruchowej. Oparty jest na powiązaniach między pewnymi obszarami skóry, tkanki podskórnej, mięśniowej i okostnej a także naczyniami i narządami wewnętrznymi unerwianymi przez ten sam segment rdzenia kręgowego tzn. poprzez oddziaływanie na powierzchnię skóry można wpływać na odległe ogniska choroby i funkcję odległych narządów na drodze odruchowej.

Masaż odchudzający
Wspomaga spalanie tłuszczu, ale również pomaga zwalczyć cellulit, który u osób otyłych występuje znacznie częściej. Szczególnie mowa tutaj o okolicach pośladków i ud. Wspomniany masaż przyczynia się do pobudzenia układu krążenia krwi oraz limfy.

Autor: Michał Buzek-Czarnolas
Powrót