Gminne
inwestycje
Monety
Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Artyści na scenie
Opublikowane dn. 13-09-2023

Pierwszy taki festiwal

Po raz pierwszy w historii Krasienin Kolonia gościł chmielarzy i piwowarów z terenu naszego województwa. Nie zabrakło także doskonałych potraw i dobrej zabawy.

Organizowany po raz pierwszy Festiwal Golonki i Piwa przyciągnął do Krasienina Kolonii tłumy. To jedno z tych wyjątkowych wydarzeń, które na stałe wpisują się w kalendarz lokalnych imprez rozrywkowych. To także doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Koncerty lokalnych zespołów ludowych i biesiadnych oraz liczne gry i zabawy dla dzieci sprawiały, że każdy znalazł coś dla siebie.

Smakowite golonki i żeberka

Przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich golonki i żeberka były oczywiście główną atrakcją festiwalu. Różnorodne smaki i techniki wykonania prezentowanych dań, sprawiły że golonki i żeberka w mgnieniu oka znikały ze stoisk degustacyjnych. Nie mogło zabraknąć również konkursu, w którym udział wzięły koła gospodyń wiejskich i stowarzyszeń z terenu naszej gminy. Jury w składzie: Teresa Kowalik - wieloletnia szefowa kuchni w restauracji "Piastowska" w Niemcach, Paweł Szorek - szef kuchni w "Dworze Anna" w Jakubowicach Konińskich oraz Dawid Kozioł - kucharz, realizator wielu projektów kulinarnych zdecydowało o następującym podziale nagród:

W kategorii "najlepsza golonka"

I miejsce -  KGW w Jakubowicach Konińskich

II miejsce - KGW w Pólku,

III miejsce - KGW w Ciecierzynie.

W kategorii "najlepsze żeberka"

I miejsce -  Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Krasienina i Okolic im. Ireny Kosmowskiej

II miejsce - KGW w Majdanie Krasienińskim,

III miejsce - KGW w Baszkach.

Piwo dla miłośników

Drugą ważną atrakcją  tego święta, było piwo. Okoliczne browary i piwowarzy prezentowali swoje wyroby, a uczestnicy mogli degustować różne style piwa, od lekkich lagerów po mocniejsze IPA. To świetna okazja do spróbowania lokalnych specjałów piwnych oraz poznania procesu ich warzenia.

Podczas Festiwalu nie brakowało także atrakcji kulturalnych i rozrywkowych, które dostarczyły nam wszystkim artystycznych wrażeń. Dla najmłodszych przygotowano liczne gry i zabawy, tworząc rodzinny i przyjazny klimat.

Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji, która zapewne przyniesie nowe smaki, przygody i wspomnienia. Zapraszamy za rok!

 

Autor: Karwacka Dominika
Powrót