W celu zapoznania się z projektem uchwały prosimy kliknąć w link: https://ugniemce.bip.lubelskie.pl/index.php?id=78&p1=szczegoly&p2=1563049
Zgodnie z ustawą z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji, obszar gminy znajdujący się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, wysokiej liczby mieszkańców będących osobami ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. poz. 1696 i 2473), niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym, można wyznaczyć jako obszar zdegradowany w przypadku występowania na nim ponadto co najmniej jednego z następujących negatywnych zjawisk: gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych.
Z kolei, obszar obejmujący całość lub część obszaru zdegradowanego, cechujący się szczególną koncentracją ww. negatywnych zjawisk, na którym z uwagi na istotne znaczenie dla rozwoju lokalnego gmina zamierza prowadzić rewitalizację, wyznacza się jako obszar rewitalizacji. Obszar rewitalizacji nie może być większy niż 20% powierzchni gminy oraz zamieszkały przez więcej niż 30% liczby mieszkańców gminy. Obszar rewitalizacji może być podzielony na podobszary, w tym podobszary nieposiadające ze sobą wspólnych granic.
Wypełnione ankiety prosimy przesłać na adres poczty elektronicznej (info@niemce.pl), pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Niemce, ul. Lubelska 121, 21-025 Niemce lub złożyć w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Niemce, w nieprzekraczalnym terminie do 13 listopada 2020 r.